Szanowni Państwo,

ze smutkiem informujemy, że 1 kwietnia 2018 roku zmarł Profesor Jacek Młochowski, wybitny specjalista w dziedzinie chemii azotowych związków heterocyklicznych, były Prodziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej, Dyrektor Instytutu Chemii Organicznej i Fizycznej, wieloletni Kierownik Zakładu Chemii Organicznej, członek Rady Naukowej Instytutu Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk.

Wiecej informacji na temat dorobku naukowego Profesora Młochowskiego znajdziecie Państwo w artykule (tutaj) dr hab. inż. Elżbiety Wojaczyńskiej, zamieszczonym w Arkivoc w 2017 roku, napisanym w hołdzie Panu Profesorowi z okazji 80-tych urodzin. Zachęcamy do lektury.