Człowiek nigdy nie ogląda się na to, co zrobione, ale na to patrzy, co ma przed sobą do zrobienia.

Maria Skłodowska-Curie

Z przyjemnością zapraszamy Państwa na międzynarodową 24-tą Konferencję Izoprenoidową (24th Conference on Isoprenoids), która odbędzie się w dniach 9-12 września 2018 roku.

Seria konferencji izoprenoidowych ma długą historię. Pierwsza została zorganizowana w roku 1966 w Warszawie przez prof. M. Kocóra z IChO PAN jako konferencja krajowa z zaproszonymi gośćmi z Czechosłowacji. Wkrótce jednak uzyskała status wydarzenia międzynarodowego i z początkiem lat 70-tych była organizowana naprzemiennie co dwa lata w Polsce (M. Kocór, J. Wicha) i Czechosłowacji (V. Cerny, V. Herout). Ostatnia (23-cia) Konferencja tego cyklu miała miejsce w Mińsku (4-7 wrzesień 2016 roku), a najbliższa odbędzie się w Białymstoku. Jej organizatorami będą: Uniwersytet w Białymstoku oraz Instytut Chemii Organicznej PAN. Tematyka wykładów obejmować będzie „czystą” syntezę organiczną, biochemię, chemię medyczną, aż po praktyczne zastosowania izoprenoidów. 

Organizatorzy proszą o przesyłanie abstraktów swoich wystąpień/plakatów najpóźniej do 1 czerwca 2018 roku (template). Więcej szczegółów znajdziecie Państwo na oficjalnej stronie 24th Conference on Isoprenoids.